V Domažlicích požehnali nový zvon

Autor:
Publikováno:

Ve středu 13. února 2008 v Domažlicích slavnostně požehnali zvon, který bude k bohoslužbám svolávat místní evangelíky. Poté ho upevnili do věže nového sborového domu.

Slavnost u rozestavěného sborového domu uspořádal Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Domažlicích. Zvon před jeho upevněním do věže požehnal administrátor sboru farář Karel Šimr. Přítomna byla také synodní kurátorka Českobratrské církve evangelické Mahulena Čejková nebo Jiří Tomášek, předseda představenstva Jeronymovy jednoty. Právě ta významnou měrou přispěla na stavbu kostela se zázemím pro setkávání, rodinu faráře nebo cukrárnou. Celkové náklady na realizaci ojedinělého projektu se vyšplhaly na 11 milionů korun. Komplex v Hanově parku tak už letos nahradí stávající faru v Kostelní ulici.

"Tak jako zvon bude zvonit pro všechny ve městě, tak i radostná zvěst o Ježíši Kristu má zaznít všem nablízku i v dáli. Vyzváněním veřejně vyznáváte, že chcete být společenstvím otevřeným a ztělesňovat pozvání evangelia,"
připomněl v kázání sboru Karel Šimr

Základní kámen nového sborového domu domažličtí evangelíci požehnali 14. dubna 2007. Stavební práce jsou v plném proudu. První bohoslužby budou věřící v novém kostele slavit už na jaře a slavnostní otevření celé budovy plánují na první neděli adventní 30. listopadu tohoto roku.

Zvon, jehož zvuk se 13. února poprvé nesl Domažlicemi, má za sebou dlouhou a zajímavou historii. Byl odlit z tureckého děla a do chodské metropole doputoval přes Rokytník ve východních Čechách až z hornolužického Budyšína.

"Je to pro mne profesně i osobně významná životní událost. Už asi nikdy nepostavím dům, do něhož bychom usazovali zvon. V Domažlicích nevím o nikom, kdo by podobnou slavnost žehnání zvonů za svého života zažil," hodnotil na místě dosah akce stavitel a presbyter domažlického sboru Antonín Vlček.

Krátkou bohoslužbu doprovodila zpěvem gospelů a spirituálů místní skupina High Grass.


Fotografie z žehnání zvonu

Liturgický pořad žehnání zvonu