V Plzni proběhne eucharistická konference

Autor:
Publikováno:

Plzeňská diecéze Církve československé husitské pořádá 24. ledna 2014 od 10. hodin v Tuháčkově síni (Husova 1, Plzeň) Eucharistickou konferenci.

Na setkání vystoupí se svými příspěvky několik vzácných hostů: patriarcha CČSH Tomáš Butta, Reverend Jaroslav Kratka z Evangelické církve AV (redaktor TV Noe a rádia Proglas), Jáhen Starokatolické církve a ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka či farář Královehradecké diecéze Martin Chadima, který zároveň působí jako pedagog a publicista.

Eucharistická konference je podle organizátorů vyjádřením touhy křesťanů po společném přijímání svátosti, kterou ustanovil Ježíš Kristus a o níž řekl: “Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný."(Jan 6,54). Zároveň chtějí hlouběji poznávat dědictví utrakvismu, které je zachováno v mnoha denominacích naší země a jež je vyjádřeno především v druhém pražském artikulu:  „Aby vznešená svátost Božího těla a krve byla svobodně dávána podlé ustanovení a přikázání Spasitele obojím způsobem chleba a vína všem věrným křesťanům, jimž smrtelný hřích nebrání.“.

Více informací a možnost přihlášení zde.