Spirituály naplnily bošínský kostel

Autor:
Publikováno:

19. dubna v neděli odpoledne se v evangelickém kostele v Bošíně uskutečnil koncert afro-amerických spirituálů v podání vokálního akapelového souboru Geshem. Přes sto poslouchajících čerpalo radost a energii z hudby, která se dobře hodí k velikonoční době, době radosti z Kristova vzkříšení.

Kolem dvaceti zpěváků skupiny Geshem vhodným, ale nevtíravým způsobem prezentovalo českému prostředí radost, smutek, touhu a naději ukryté v černošské hudbě vyrostlé z těžkého života černošských komunit v 17 a 18. století.

Koncertem byl oficiálně zahájen projekt Open Church, tedy osvětová, kulturní a duchovní iniciativa bošínské evangelické farnosti. Hlavním motem projektu je výzva "otevřte své prázdné dlaně, naplňte svá prázdná srdce". Cílem projektu je povzbuzovat místní občanský život, vzdělanost a pozitivní přístup k životu i svému okolí a vytvořit prostor ke vzájemnému setkávání. Neziskový projekt Open Church je realizován v součinnostmi s obcemi Křinec, Loučeň, Rožďalovice a Mcely, za finanční podpory místních podnikatelů a péčí bošínského farního sboru.