Requiem připomnělo oběti dopravních nehod

Autor:
Publikováno:

Už čtvrté Requiem za oběti dopravních nehod se u příležitosti Mezinárodního dne obětí dopravních nehod uskutečnilo v neděli 18. listopadu 2007 v Kostele Sv. Terezie od Dítěte Ježíše v pražských Kobylisích.

Ekumenickou bohoslužbu tradičně uspořádalo České sdružení obětí dopravních nehod ve spolupráci s duchovními Psychosociálního intervenčního týmu, který se zabývá pomocí po neštěstích. Společně tak chtěli vzpomenout na oběti dopravních nehod i jejich pozůstalé a zároveň upozornit na zvyšující se úmrtnost na českých silnicích. Do října letošního roku na českých silnicích zahynulo už 936 lidí, což je takřka tolik, co za celý loňský rok a jedná se tak o nejhorší výsledek za poslední tři roky.

Během bohoslužby sloužící z římskokatolické a starokatolické církve vyzvali k vyslovení proseb a zapálení svíček za ty, kdo se už ze svých cest nevrátili. "Pro mnohé byl tento pietní akt vrcholem celé bohoslužby," sděluje své dojmy Jana Běhanová z Českého sdružení obětí dopravních nehod.

Bohoslužby se zúčastnilo přes třicet lidí, kteří vážnou dopravní nehodu prožili nebo při ní někoho ztratili, ale také spolupracovníci a členové sdružení a sympatizanti.

Pro účastníky byli po bohoslužbě kromě duchovních k dispozici také odborní konzultanti v oblasti psychologické a právní. Následující posezení s pohoštěním bylo příležitostí ke sdílení vlastní zkušenosti s lidmi podobně zasaženými a zároveň možností získat informace užitečné při řešení náročné životní situace.